21st IMC

Lectures

Lectures offered this year (in Polish only):

 


lek. Katarzyna Woźniak

Kasia Woźniak jest lekarzem, który nie boi się Internetu. Od trzech lat skutecznie wykorzystuje go, żeby uczyć innych jak dbać o swoje zdrowie. Na blogu www.mamaistetoskop.pl (Mama i stetoskop) rozprawia się z medycznymi mitami, zachęca do działań profilaktycznych i aktywności fizycznej. W różnych mediach społecznościowych obserwuje ją już ponad 55 tys. osób, a liczba zainteresowanych wiedzą medyczną, przedstawioną w tak przystępny sposób, ciągle rośnie. Kasia, w 2018 roku, ukończyła studia na Uniwersytecie Medyczny w Lublinie, a aktualnie odbywa staż podyplomowy w jednym z lubelskich szpitali.

 

mec. Marcin Andrzejewicz
Mr Andrzejewicz is a solicitor who specialises in the topic of medical and procedural law.

Radca prawny Marcin Andrzejewicz, specjalizujący się w zagadnieniach prawa medycznego i prawa procesowego. W swojej praktyce realizowanej w ramach największej w regionie Kancelarii Prawnej Filipek & Kamiński sp.k. skupia się przede wszystkim na reprezentacji stron w procesach karnych, cywilnych i dyscyplinarnych. Prowadzi bloga medycznymecenas.pl (Medyczny Mecenas) opartego na doświadczeniach zdobywanych na salach sądów powszechnych i lekarskich.

mgr Tomasz Tokarski!

Mr Tokarski will be giving a lecture titled "Academia under Law 2.0"Mgr Tomasz Tokarski jest doktorantem prawa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W latach 2017-2018 był przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, członkiem Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz członkiem zespołu doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Rady Narodowego Kongresu Nauki, a także brał aktywny udział w pracach nad Ustawą 2.0.

lek. Dawid Ciemięga 

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, lekarz po ukończeniu rezydentury z Pediatrii, aktywnie zajmujący się promowaniem nauki w zakresie medycyny oraz ekologii, skupiony przede wszystkim na 

walce z pseudonauka propagowaną w internecie i obalaniu medycznych mitów. Z zamiłowania ornitolog, muzyk, współtwórca polskiego oddziału organizacji Sea Shepherd zajmującej się ochroną oceanów. 

Home

21st Century Medicine –
International Medical Congress
for Students and Young Doctors 
Medical University of Lublin

 

The organization of Young Medics - EMSA Lublin, invites you to participate in the fourth edition
of the 21st Century Medicine Conference - International Medical Congress for Students and Young Doctors,
which will take place on 06/04/2019 in Lublin.
 
The idea of this meeting is to present scientific achievements in the field of medical and natural sciences
by students and PhD students from both Poland and other countries. The conference is a great opportunity
to exchange ideas and views of young scientists and will enable them to gain practical skills through
participation in workshops and lectures.
 

Organizers